line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Про удосконалення порядку надання субсидій на житлово-комунальні послуги та монетизацію

IMG 9318Через два місяці розпочнеться опалювальний період і тому актуальним питанням соціального захисту населення, яке знаходиться на постійному контролі голови Балаклійської районної державної адміністрації Степана Масельського, є питання щодо надання субсидій жителям на оплату комунальних послуг.

Сьогодні, в ході семінару-наради з керівниками органів місцевого самоврядування, який проходив під головуванням Степана Масельського, розглядалося питання про удосконалення порядку надання субсидій та монетизацію.

   Як зазначила начальник управління соціального захисту райдержадміністрації Тетяна Сєрова, у зв’язку з оновленням програми житлових субсидій, управлянням соціального захисту проводиться перепризначення субсидій на наступний рік та розраховують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

   Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно лише у разі:

- зміни складу зареєстрованих осіб у помешканні: якщо хтось виписався або прописався;

- зміни соціального статусу членів родини: якщо хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;

- про здійснення одноразової покупки, що перевищує 50 тисяч гривень;

- про зміни набору комунальних послуг: якщо відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне або навпаки.
- орендарям житла

   Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб і якщо раніше при розрахунку розміру субсидії бралися до уваги доходи за минулий календарний рік –  з січня до грудня минулого року, то з 1 травня 2017 року враховуються за останні 4 квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія.

   Раніше субсидія на опалювальний період призначалася всім українцям в період з 1 жовтня по 30 квітня і коректувалася органами місцевого самоврядування або органами виконавчої влади.

   У 2017 і 2018 роках громадянам з індивідуальним опаленням субсидія буде нараховуватися з 15 жовтня по 15 квітня.

   Під час розгляду цього питання особлива увага була приділена питанню щодо відмови від призначення субсидії, адже 1 травня житлова субсидія не призначається на наступний період при наявності 2-місячної заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. Якщо боржник протягом двох місяців підтвердить сплату заборгованості або домовиться про її реструктуризацію, то субсидія назначится з дати закінчення дії попередньої.

   Про що спеціалісти управління в телефонному режимі та через повідомлення проінформували громадян району.

   В іншому випадку субсидія нараховується - з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення районної комісії, за наявності поважних причин.

   Збільшено субсидії для непрацездатних. Для пенсіонерів, інвалідів непрацездатних громадян, уряд збільшує соціальну норму, за якої надається субсидія. Наприклад, якщо в будинку проживають непрацездатні люди, то соціальна норма для розрахунку допомоги збільшиться з 49 квадратних метрів до 75 квадратних метрів.

   Переплату за ЖКП, яка набереться в сім'ї за півроку, з 1 травня списали з рахунків субсидіантів. Раніше така переплата переходила на наступний місяць.

   Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення) повертається підприємством — виробником/виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.

   Частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу( 696 грн) або вартості 150 кВт•г електричної енергії (135 грн) в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення, дана економія (тобто монетизація), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі на підставі списків таких осіб по району ця цифра становить 4895 чол., які були надані до 1 червня поточного року підприємствами — виробниками послуг з газо-, електропостачання в паперовому та електронному вигляді управлінню в яких зазначається сума невикористаної субсидії. Перерахування здійснюється населенню на підставі особистої заяви одержувача, поданої до 1 вересня поточного року. Управління повідомило одержувачів субсидії про необхідність подання зазначеної заяви в телефонному режимі та через повідомлення. На сьогодні із заявою на монетизацію до управління звернулось 3254 чол.

   Станом на 01.08.2017 перераховано субсидій 15835 домогосподарств, 343 призначено субсидії на тверде паливо та скраплений газ.

   Підводячи підсумок, Степан Масельський акцентував увагу на подальшому проведенні інформаційно-роз'яснювальної роботи з боржниками, щодо правил подальшого призначення субсидій та щодо монетизації.

1IMG 9262IMG 9237IMG 9324


 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < липня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь