line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Дитина має зростати та виховуватися в родині


Як зазначила в ефірі програми «Харків online. День» на ХОД ТРК директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Олена Захуцька, основна мета діяльності Обласного центру матері та дитини, який функціонує з 2008 року, зберегти сім’ю, зберегти разом матір та дитину.

 

«Звертаюся до всіх жінок, які потрапили у скрутну життєву ситуацію. Найбільша цінність в житті – це діти. Сьогодні держава робить все необхідне для того, щоб ви не зробили той останній крок та відмовились від дитини. Дитина має зростати та виховуватися в родині. Саме на це спрямовані нові соціальні ініціативи Президента України «Діти – майбутнє України» («Сімейний затишок - кожній дитині»). Якщо у вас сталася якась кризова ситуація, потрібно знати, що в державі є велика кількість установ, в тому числі центри матері та дитини, де нададуть всіляку допомогу, потрібно лише бажання зберегти дитину», - підкреслила Олена Захуцька.

 

За її словами, молодим матерям, які опинилися у складних життєвих обставинах, та їх новонародженим дітям, що перебувають в Обласному центрі матері та дитини, надається соціальна допомога у вирішенні проблем життєдіяльності, у створенні комфортних умов для тимчасового проживання, соціальної реабілітації матерів, допомога у вихованні дітей, захист їх прав та інтересів.

«Близько 80% жінок, які перебували у центрі, раніше виховувалися в інтернатних закладах. Вони не бачили родинного затишку, на знали родинного тепла. Іноді доводиться привчати їх вести домашнє господарство, вести облік коштів, навчати готувати їжу», - зазначила Олена Захуцька.

 

Також вона повідомила, що Центр матері та дитини фінансується за рахунок коштів обласного бюджету, і з року в рік обсяг фінансування збільшується. Цього року виділено 675 тис. грн. Також залучаються кошти благодійників.

 

Довідка. В Обласному центрі матері та дитини тимчасово проживають жінки на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матері з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися у складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку. Центр розрахований на проживання 25 осіб одночасно (10 матерів з дітьми). В середньому там одночасно перебувають 7-9 матерів.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < грудня 2021 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

DPI inform

public inf

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь