line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

На порозі жнивної кампанії 2015 року

IMG 8424Незабаром сільськогосподарські підприємства Балаклійського району розпочнуть збирання ранніх зернових культур. Зернове господарство завжди було базовою галуззю всього агропромислового комплексу, яке впливає на продовольче забезпечення населення і стабільність на продовольчому ринку.

 

Саме тому, під головуванням Степана Масельського, голови райдержадміністрації відбулось виїзне засідання колегії районної державної адміністрації. Перша частина якої пройшла на базі сільськогосподарського підриємства "Борщівське".

 

ТОВ АФ "Борщівське" - займається вирощуванням зернових та технічних культур.

 

IMG 8344Учасники  ознайомились з організацією роботи зернозбирального загону "Борщівське", оглянули посіви озимої пшениці (еліта) сорту "Смуглянка", посіви ярого ячменю сорту "Геліус" та сорту "Себастьян".

 

Також був розглянутий районний робочий план по збиранню ранніх зернових культур по господарствах Балаклійського району в 2015 році.

 

На території району свою діяльність ведуть 4 хлібоприймальні підприємства загальною ємністю зберігання 262,3 тис. тонн. Два хлібоприймальні підприємства філії ПАТ ПЗКУ "Савинський елеватор" та ТОВ "Балаклійське ХПП" провели дні відкритих дверей і готові для приймання зерна урожаю 2015 року.

 

IMG 8323Керівництвом району приділено значну увагу такому важливому питанню, як формування регіональних ресурсів продовольчого зерна для районних потреб. Його піврічна потреба складає 5,1 тис. тонн., в тому числі пшениці і жита для виробництва хліба, кондитерських і макаронних виробів та борошна для роздрібної торгівлі. Виконавцем цієї програми в районі протягом чотирьох років виступає "Балаклійське ХПП" та "Вербівське", які забезпечують продовольчим зерном млин ТОВ "Балаклійське ХПП", борошно якого використовується для випічки хліба на місцевому хлібозаводі.

 

Саме тому, в рамках другої частини колегії було відвідано ТОВ "Балаклійське ХПП", де розглянуто питання співробітництва підприємства з товаровиробниками району.

 

Основним напрямком діяльності ТОВ "Балаклійське ХПП" є надання послуг із приймання, доведення якості до базисних кондицій, зберігання і відвантаження зерна та насіння олійних культур.

 

IMG 8476Член наглядової ради ТОВ "Балаклійське ХПП" Роман Кіпоть ознайомив присутніх з роботою підприємства і розповів, що БХПП налічує 12 зерносховищ, загальним обсягом зберігання більше ніж 40 тис. тонн. Власні під’їзні залізничні колії дають можливість приймати і відвантажувати зернові культури автомобільним та залізничним транспортом. Протягом доби навантажується до 10 вагонів. Впроваджена ефективна схема управління транспортними потоками, яка прискорює терміни прийомки зернових культур та видачі транспортних документів. Застосування сучасного обладнання такого, як автоматичний пробовідбірник, електронні авто ваги дозволять якісно та швидко отримати необхідну інформацію про зернові культури, які надходять до зерносховища. Також на підприємстві закуплено нове обладнання млина.

 

Керівництвом району було акцентовано увагу на недопустимості поспішних і невиважених дій при реалізації зерна нового врожаю. За будь-яких умов не можна допустити того, щоб його виробництво було збитковим. Це буде залежати і від того на скільки ефективно вдасться налагодити взаємовідносини сільгоспвиробників з хлібоприймальними підприємствами.

 

IMG 8390IMG 8420