line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Ще дві територіальні громади отримали згоду обласної адміністрації на об’єднання

oda 140717Про це повідомив заступник голови ХОДА Михайло Черняк під час наради з питань реалізації реформи децентралізації в Харківській області 13 липня.

 

 

 

 

   Михайло Черняк нагадав, що на даний момент у Харківській області створено шість об’єднаних громад, дві з них – Нововодолазька та Зачепилівська - об’єдналися в цьому році.

   «Ще дві потенціальні об’єднані територіальні громади - Малоданилівська селищна (Дергачівський район) та Оскільська сільська (Ізюмський район) - отримали від обласної адміністрації висновки щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень місцевих рад про добровільне об’єднання. Після прийняття сесіями місцевих рад остаточного рішення щодо об’єднання вони отримають статус ОТГ», - розповів заступник голови ХОДА.

   Він також повідомив, що на розгляді в обласній державній адміністрації наразі знаходяться ще два пакети документів від майбутніх громад – Малинівської (Чугуївський район) та Коломацької.

   Звертаючись до керівників районів, Михайло Черняк наголосив на необхідності проведення активної роз’яснювальної роботи як з населенням, так і з головами місцевих рад.

   «Ми повинні давати людям правильну інформацію, щоб вони враховували ризики, оцінюючи спроможність громад, їх фінансове забезпечення тощо. Ми повинні не відступати від принципу якості громад», - підкреслив Михайло Черняк.   

  Про строки та етапи створення ОТГ розповіла директор Харківського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Діана Баринова.

   «Керівникам потенційних центрів ОТГ слід готувати фінансове обґрунтування, паспорти нових громад. Спочатку документи розгляне обласна робоча група й комісія обласної ради, потім - усі міністерства. Від оперативності залежить те, як реформу буде сприймати населення області», - зауважила Діана Баринова.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < вересня 2021 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

DPI inform

public inf

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь